Światowy Dzień Schizofrenii - "Ulice zdrowia"

24 maja obchodzony będzie Światowy Dzień Schizofrenii. Ideą tego dnia jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat tej ciężkiej i przewlekłej choroby. Przebiega ona z okresami nawrotów, zaostrzeń objawów i remisji. Należy jednak pamiętać, że leczenie farmakologiczne oraz formy terapii pozwalają wielu pacjentom wrócić do pełnienia ról społecznych sprzed choroby.

Dlaczego Schizofrenia jest trudnym i wywołującym lęk społeczny schorzeniem?

Dlatego, że przypada na okres młodości dojrzewającej osoby i pojawia się między 15 a 30 rokiem życia. Objawy choroby, które nierzadko są długotrwałe, powodują izolację osoby chorej oraz jej całkowite wycofanie się z dotychczasowego życia.

Dzień ten ma na celu zmianę postawy wobec osób chorych na schizofrenię.

Szpital zapewnia osobom chorym odpowiednie leczenie, odpowiednią terapię oraz edukację na temat choroby.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach od 9.00 do 12.00 spotykamy się na ulicy Grodzkiej z mieszkańcami powiatu jarosławskiego w ramach akcji promującej zdrowie - ,,Ulica zdrowia”, będącej częścią programu „Bezpieczny Jarosław”.

Podczas spotkań rozdajemy materiały edukacyjne, zawierające informacje na temat działania Jarosławskiego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz propagujące Podkarpacki System Informacji Medycznej PSIM.

Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji!