Informujemy, że Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu, od dnia 03.11.2023r będzie realizatorem pilotażowego programu w zakresie edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia pn. “Dobry posiłek w szpitalu”.

Program finansowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Na stronie w ramach programu są publikowane codziennie w dni robocze dekadowe jadłospisy oraz zdjęcia posiłków z najczęściej stosowanych diet wraz z odniesieniem do pozycji z jadłospisu.

EMOCJE W TWOICH RĘKACH - kampania społeczna

 

SPZOZ w Jarosławiu w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” po raz pierwszy uczestniczył w cyklicznej akcji Urzędu Miasta pod nazwą „Ulica Zdrowia”.

Nasze działania wpisane są w ogólnopolską akcję związaną ze Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom pod hasłem: „Stop samobójstwom. Życie ma sens”.

Ponownie będziemy tam 3 października. Serdecznie zapraszamy.

W dniu 5 września w ramach akcji organizowanej przez Urząd Miasta w Jarosławiu pod nazwą: Ulica Zdrowia w godzinach od 9 do 12 Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej im. Prof. A. Kępińskiego w Jarosławiu we współpracy z Fundacją Terapia To Nie Wstyd  będzie prowadził kampanię informacyjną z okazji „Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom”. Nasi specjaliści będą udzielać informacji: kto, kiedy i gdzie może uzyskać pomoc w kryzysie zdrowia psychicznego.

W Polsce Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom organizowany jest od 2018 roku przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”. Celem tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie tematyki samobójstw i wsparcie psychologiczne dla osób, u których pojawiają się myśli samobójcze

Szanowni Państwo,

2 sierpnia 2023 roku (w środę) wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia, które ogranicza wystawianie recept na środki odurzające i psychotropowe bez badania pacjenta. Dotyczy to preparatów zawierających środek odurzający grup I-N lub II-N, substancję psychotropową z grup II-P, III-P lub IV-P lub prekursor kategorii 1.

10 września
Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

samobójstwa stanowią poważne wyzwanie dla pracowników służb
medycznych i socjalnych na całym świecie!

 

jeśli myślisz, że nic Ci się w życiu nie udało
jeśli myślisz, że świat jest zagrażający
jeśli myślisz, że nic dobrego Cię już nie spotka

 

UWIERZ, TO SIĘ LECZY

 

XIX OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI
Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE
„SCHIZOFRENIA- OTWÓRZCIE DRZWI”

20 czerwca 2023r. w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu obchodziliśmy XIX Ogólnopolski Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło „Otwórzcie bramy tolerancji”. Taki był też temat konkursu plastycznego zorganizowanego przez SP ZOZ Jarosław dla pacjentów naszego szpitala, a także dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z powiatu jarosławskiego.