31 maja 2024 – Światowy Dzień bez Tytoniu.

Dzień ten ma za zadanie zwrócić uwagę na powszechność nałogu palenia, jego negatywne skutki zdrowotne oraz zachęcić do jego rzucenia.

 

Tegoroczne hasło brzmi:” Młodzież wkracza i zabiera głos #TobaccoExposed”.

https://www.gov.pl/web/psse-mogilno/31-maja-swiatowy-dzien-bez-tytoniu

Co się stanie, gdy RZUCISZ PALENIE? - FILM

LECZENIE CHORYCH NA DEPRESJĘ LEKOOPORNĄ

W Szpitalu  ruszył program lekowy leczenia depresji lekoopornej lekiem Spravato (esketamina). Program dedykowany jest pacjentom w wieku od 18 do 75 lat, którzy chorują na zaburzenia depresyjne nawracające, a ich aktualna depresja jest oporna na standardowe leczenie lekami przeciwdepresyjnymi.

Kwalifikacje prowadzone są przez lekarzy psychiatrów w Poradni Zdrowia Psychicznego. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisywania się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.25 do18.00 pod nr telefonu: 16 624 05 94

 

Na pierwszą wizytę należy zgłosić się z zaświadczeniem od lekarza prowadzącego potwierdzającym WSZYSTKIE powyższe kryteria oraz kopię dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia psychiatrycznego.

Światowy Dzień Schizofrenii - "Ulice zdrowia"

24 maja obchodzony będzie Światowy Dzień Schizofrenii. Ideą tego dnia jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat tej ciężkiej i przewlekłej choroby. Przebiega ona z okresami nawrotów, zaostrzeń objawów i remisji. Należy jednak pamiętać, że leczenie farmakologiczne oraz formy terapii pozwalają wielu pacjentom wrócić do pełnienia ról społecznych sprzed choroby.

Dlaczego Schizofrenia jest trudnym i wywołującym lęk społeczny schorzeniem?

Dlatego, że przypada na okres młodości dojrzewającej osoby i pojawia się między 15 a 30 rokiem życia. Objawy choroby, które nierzadko są długotrwałe, powodują izolację osoby chorej oraz jej całkowite wycofanie się z dotychczasowego życia.

Dzień ten ma na celu zmianę postawy wobec osób chorych na schizofrenię.

Szpital zapewnia osobom chorym odpowiednie leczenie, odpowiednią terapię oraz edukację na temat choroby.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach od 9.00 do 12.00 spotykamy się na ulicy Grodzkiej z mieszkańcami powiatu jarosławskiego w ramach akcji promującej zdrowie - ,,Ulica zdrowia”, będącej częścią programu „Bezpieczny Jarosław”.

Podczas spotkań rozdajemy materiały edukacyjne, zawierające informacje na temat działania Jarosławskiego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz propagujące Podkarpacki System Informacji Medycznej PSIM.

Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji!

SPZOZ w Jarosławiu prowadzi nabór do grupy terapeutycznej w trybie dziennym.

Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

 

Uprzejmie informujemy, że Poradnia Zdrowia Psychicznego w Jarosławiu oraz Zespół Leczenia Środowiskowego w Jarosławiu zmieniły lokalizację.
Obecnie mieszczą się w budynku nr 8. Zapraszamy do zapoznania się z kompetencjami specjalistów, którzy świadczą usługi w ambulatoryjnej opiece psychiatrycznej.

Życzenia Wielkanocne 2024

Aby radość Wielkanocy napełniła nasze serca
nadzieją i obfitością łask Chrystusa Zmartwychwstałego.
Niech Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały,
Król wszechświata i wiecznej chwały,
obejmie każdego z was swoją miłością
i napełni łaską, pokojem i radością.

 

Dyrektor SPZOZ w Jarosławiu
Józef Długoń 

 
Kartka z życzeniami - Dzień kobiet

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzę by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

Dyrektor SPZOZ w Jarosławiu
Józef Długoń