Mieszkańcy powiatu jarosławskiego oraz powiatu lubaczowskiego, którzy są w kryzysie zdrowia psychicznego mogą skorzystać z oferty Punktu Zgłoszeniowo – Koordynacyjnym. W punkcie pracownicy udzielą wsparcia, zaproponują dalsze postępowanie diagnostyczno - terapeutyczne, pokierują do odpowiedniej formy pomocy.

Do Punktu Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego można zgłosić się osobiście bez skierowania, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 18.00

Aby uzyskać pomoc można skorzystać z dowolnej formy kontaktu ( kontakt telefoniczny, mailowy lub wizyta osobista).

  1. Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny w Jarosławiu
    ul. Kościuszki 18, Jarosław
    Kontakt telefoniczny: 16 6240650
    Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  2. Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny w Lubaczowie
    ul. Dąbka 2, Lubaczów
    Kontakt telefoniczny: 665 788 180
    Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    O nas piszą – czytaj tutaj

    Jarosławskie Centrum Zdrowia Psychicznego oferuje profesjonalną i kompleksową opiekę ambulatoryjną i szpitalną mieszkańcom powiatu jarosławskiego oraz powiatu lubaczowskiego. Każdy z pacjentów otrzymuje specjalistyczne leczenie dobrane indywidualnie do swoich potrzeb i realizowane zgodnie z Planem Terapii i Zdrowienia. Wraz ze zmieniającym się stanem zdrowia pacjent może skorzystać z odpowiedniej formy i intensywności terapii płynnie przechodząc pod opiekę kolejnej jednostki organizacyjnej JCZP.

Komórki organizacyjne CZP:

Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny w Jarosławiu, Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny w Lubaczowie, Poradnia Zdrowia Psychicznego (PZP) w Jarosławiu, Poradnia Zdrowia Psychicznego (PZP) w Lubaczowie, Poradnia Zdrowia Psychicznego (PZP) w Lubaczowie – ZOZ R36, Zespół Leczenia Środowiskowego(ZLŚ) w Jarosławiu, Zespół Leczenia Środowiskowego(ZLŚ) w Lubaczowie, Oddział Dzienny Psychiatryczny w Jarosławiu, Oddział Psychiatryczny II w Jarosławiu


 

Rzecznika Praw Pacjenta wydał poradnik poświęcony programowi pilotażu centrum zdrowia psychicznego. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia - To pionierski program, którego celem jest przeniesienie ciężaru opieki psychiatrycznej z zamkniętego szpitala psychiatrycznego do środowiska lokalnego. Zadaniem programu jest przede wszystkim poprawa procesu leczniczego oraz komfortu pacjentów doświadczających kryzysów psychicznych. Poradnik jest dostępny na stronie internetowej urzędu w zakładce „Poradniki”.

 Poradnik „Opieka blisko domu czyli centra zdrowia psychicznego” zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne osobie zainteresowanej tematyką psychiatrycznej opieki środowiskowej. Odniesienia do aktów prawnych, studia przypadków oraz najczęściej pojawiające się pytania stanowią zawartość tej publikacji. Dzięki lekturze poradnika czytelnik dowie się między innymi:

  • Kto i gdzie może skorzystać z pomocy centrów zdrowia psychicznego?
  • Jak przygotować się do wizyty?
  • Co to jest punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny?
  • Jaką funkcję pełni koordynator opieki?
  • Czy w centrach obowiązuje rejonizacja?
  • Kim jest „asystent zdrowienia”?

Zapraszamy do lektury - Opieka Blisko Domu

 Więcej informacji o centrach zdrowia psychicznego można znaleźć również na stronie internetowej Biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony zdrowia Psychicznego czp.org.pl